• autor: jantro, 2014-05-25 21:03

21 kolejka GLKS - Tur Turze Rogi 4-0 (1-0) ...jest dobrze, coraz lepiej jest...

Niedziela, 25.05.2014r., Biała Podlaska, boisko TOP-54

Obsada sędziowska: GOŁĘBIOWSKI, SKWAREK, KOBYLIŃSKI.

30 min. 1-0 Michał Tur (Dariusz Matejek)

60 min. 2-0 Jacek Kuźmiński (z rzutu karnego) (Dariusz Matejek)

70 min. 3-0 Jacek Kuźmiński (Maciej Woźniak)

90 min. 4-0 Andrzej Gassa (Arkadiusz Dawidziuk)

Kolejny, trzeci już mecz z gatunku "za 6 punktów" zakończony pełnym sukcesem. Tym razem najbardziej przekonujące zwycięstwo...

Nie tyle samo zwycięstwo, ale sposób w jaki zostało osiągnięte, cieszy szczególnie. Dużo cierpliwości i prowadzenie przez nas gry, wskazywało że musi być dobrze. Do 30 min. brakowało do szczęścia tylko bramki. Wreszcie Tura (Turze Rogi) pokonał nasz Tur - Michał. 1-0 i piękną asystę zaliczył debiutujący Darek Matejek. Nie ma wątpliwości, że był to debiut wyjątkowo udany, bo kwadrans po przerwie dorzucił jeszcze jedną asystę. W 60 min. przy próbie wejścia w pole karne został sfaulowany przez bramkarza gości. Karnego na bramkę na 2-0 zamienił Jacek Kuźmiński. Wcześniej, w 45 min. za rozgrywającego dobry mecz naszego weterana Zbyszka Głuchowskiego na boisku pojawił się Marek Chalimoniuk, a tuż po zdobytej bramce w 60 min za Michała Tura wszedł Michał Lipiński. Konsekwentna gra z naszej strony pozbawiła złudzeń gości na dobry wynik 10 minut później. Świetną asystą popisał się Maciej Wożniak i w 70 min na 3-0 wynik podwyższył niezawodny Jacek Kuźmiński. Mając wynik mogliśmy dokonać dwie kolejne zmiany:  w 70 min. boisko opuścił wyjątkowo aktywny Paweł Litwinowicz,  w jego miejsce wszedł kolejny weteran Andrzej Gassa, a 80 min. Kubę Kitlińskiego zastąpił Arek Dawidziuk. I właśnie ta wspomniana dwójka zamknęła wynik meczu "szaloną akcją". Asystował Arek Dawidziuk, a kolejną bramkę na koncie zanotował nasz "Super Weteran" Andrzej Gassa, po raz kolejny udowadniając, że nie wiek jest najważniejszy...